Czy macie jakieś artykuły naukowe obalające mit że samochody z nap. Elektrycznym są bardziej szkodliwe niż disel ?


#1

:hammer_and_wrench:Czy macie jakieś artykuły naukowe obalające mit że samochody z nap. Elektrycznym są bardziej szkodliwe niż disel ?


#2

Od kiedy do tego potrzeba dowodów naukowych?

Rozumiem że masz tu na myśli to sąsiad bierze się prąd który je napędza, jeżeli jednak przyjmujemy że z czystego źródła takiego jak elektrownia słoneczna to raczej nie ma o czym mówić :slight_smile:


#3

widzialam kilka artykulow mowiacych o tym, ze tak naprawde szkodliwosc samochodow elektrycznych zalezy od wiekszej liczby czynnikow. ale właściwie skąd ta częsta opinia, że auta elektryczne robią więcej szkód niż spalinowe?


#4

Myślę że szkodliwość samochodów elektrycznych można odstawić na półkę z bajkami. Każda firma która zarabia na sprzedaży ropy będzie probowała udowodnić że są one szkodliwe.


#5

…ma sens. widzę spore podobieństwo pomiędzy szkodliwością samochodów elektrycznych a kwestią sprzed paru lat “czy e-papierosy szkodzą bardziej niż prawdziwe”. niemniej jednak racja – większa szkodliwość aut na ropę jest rzeczą dość oczywistą.


#6

Dzisiaj podczas ładowania zeczpił mnie bardzo miły Pan i zaczął mi tłumaczyć że ważne gdzie prąd jest robiony i że elektrownie są opalane węglem itd…

Rozumiem że z tego powodu nie powinniśmy jeździć autami elektrycznymi i możemy zacząć ich używać dopiero wtedy kiedy wszystkie elektrownie będą w pełni ekologiczne i nie dymiące.

Szczerze powiedziawszy ten argument jest tak absurdalny jak to że ziemia jest płaska. Prąd można śmiało wygenerować z solarów a elektrownie które zatruwają środowisko i tak powinny być już dawno zamknięte. Pomijam już fakt ile wojen wywołała walka o czarne złoto :tired_face:


#7

ooo, widzę, że teraz wyrażanie bezsensowanych poglądów jest w modzie. płaska ziemia, szczepionki powodujące autyzm, rzeczywiście - brakowało już tylko szkodliwych samochodów elektrycznych. i co mu odpowiedziales? probowales dyskutowac konstruktywnie czy raczej “mhm, taaa, okej”?


#8

Czasami pewne sprawy lepiej przemilczeć :slight_smile:


#9

Ojjjj tam no niektórych trzeba przekonywać do śmierci ;p zreszta u nas w kraju tez nie jest łatwo, bo jednak ustawa o elektromobilnosci byla wdrazana i wdrazana i poprawiana ;D Wiec jak widac to norma i nie ma co tutaj bojkotowac. Na stronce greenway’a na bieżąco aktualizowane są informacje na temat w ogole postrzegania elektrykow u nas i o nowoczesnych stacjach ładowania no i o samej ustawie tez http://greenwaypolska.pl/informacje/